Špindl, červen 2016

19. 6. 2018
Špindl, červen 2016

Nikdy bych nejela do Špinlu v zimě. Leda že bych to dostala od někoho zadarmo, což se asi nestane. Nemám ráda fronty, předražený jídlo, předražený skipasy, předražený placený parkoviště atd. Za téměř identické ceny si lze zalyžovat v Rakousku, přičemž služby jsou několikanásobně lepší, sjezdovky delší, prázdnější, líp upravený, a dráž vás vyjde jen palivo do auta. Naposledy jsem byla ve Špindlu lyžovat asi před 15-ti lety, parkoviště nacpaný k prasknutí, fronta na Sv. Petru byla na 20 minut a jedinou odměnou mi byl Janek Ledecký a Petr Muk (budiž mu země lehká), který jsem potkala na sjezdovce.

Nedávno jsme ale do Špindlu přeci jen zajeli, na pár dní, začátkem června. A bylo to super. Prázdný město, nádherná příroda, vyšlo i počasí. Ceny jídla a pití na VZ Bedřichov byly více než příjemný. Jinde v „českém Aspenu“ jsme do restaurace ani nepáchli, neb na tabulích venku byly lákadla typu „jablečný závin se šlehačkou 79,- Kč“ .. prostě kus listovýho těsta s troškou toho nejobyčejnějšího ovoce za 8 pětek? S radostí si ho nedám…

Jinak jsme si to ale užili. Každej den jedna tůra, s ohledem na fyzičku pětiletýho dítěte, každej den akvapark a wellness ve VZ Bedřichov, každej den pivko a zmrzka po večeři. Prostě pohoda, hoďku a půl od Prahy.

Vzhledem k tomu, že jsme s sebou měli to dítě, jsme zvolili fakt lehčí tůry, max 10 km a většinou z kopce, aby to Jenda ušel, popřípadě abychom to ušli my, s Jendou na zádech.

Jeden den jsme vyjeli nahoru na Šišák, odkud vede „dřevařská stezka“, až dolů do Špindlu 8,5 m, až k VZ Bedřichov dejme tomu 10 km, víceméně celou cestu z kopce a po celou cestu s dechberoucími výhledy na „panoramata“. Ideální kombinace, pokud zrovna nemáte s sebou chotě ftipálka, kterej vám vrazí do ruky baťoh zrovna před jediným stoupajícím úsekem trasy s tím, že asi bude muset nést do toho kopce Jendu. Na konci toho kopce pak zjistíte, že kluk jde celou dobu po svých, vy máte na patě puchejř a v baťohu místo náplastí nastrkaný kameny .. šťavnatej závěr treku, jen co je pravda :-).

Další den lanovkou nahoru na Medvědín a lehčí trek z kopce dolů. Poslední den opět lehčí trek v oblasti Malého Šišáku. Nakonec to byly povedený čtyři dny, ale nic to nemění na tom, že v zimě by mě sem nikdo nedostal ani párem volů 🙂 …